Dachy – usługi dekarskie

Osobom spoza branży budowlanej może wydawać się, że skoro wznoszenie dachu jest zwieńczeniem procesu stawiania całego budynku, przebiega ono już szybko i łatwo. Tymczasem okazuje się, że aby stworzyć solidny dach, trzeba to bardzo dobrze zaplanować, a następnie włożyć sporo wysiłku w jego budowę.

Przede wszystkim musi istnieć projekt dachu, który jest zresztą integralną częścią dokumentacji związanej z planami budowy całego obiektu mieszkalnego czy biurowego. Już na tym etapie określony zostaje kształt dachu, rodzaj jego pokrycia, ewentualnie rozmieszczenie okien oraz ilość potrzebnych materiałów.

Budowę dachu rozpoczyna się od wzniesienie więźby dachowej, czyli szkieletu, który składa się z elementów drewnianych. Żeby uszczelnić taką konstrukcję pokrywa się ją folią lub ewentualnie deskami. Potem przybija się tak zwane kornłaty i łaty dachowe, a następnie można zainstalować rynny, okap, okna itd. W końcu przychodzi czas na ułożenie dachówki, blachodachówki czy papy. Wszystko musi być wykonywane w bardzo precyzyjny, dokładny i trwały sposób.

Jeśli chodzi o remonty dachów, są one nieco mniej czasochłonne, ale zwykle również wymagają sporo wysiłku i odpowiedniej wprawy. Wiele zależy od tego czy chodzi o naprawę czy wymianę pokrycia dachowego. Czasami dochodzi jeszcze modernizacja więźby dachowej oraz docieplenie. Wówczas trzeba liczyć się z poważnym remontem. Kiedy warto wziąć go pod uwagę? Na pewno wówczas, kiedy dach jest dosyć stary i większość jego elementów jest już zużyta, a nawet uszkodzona – przykładowo, gdy więźbę zaatakował grzyb. Wiele osób decyduje się również na to wówczas, gdy pokrycie dachu wygląda już mało estetycznie lub po prostu nieciekawie. Przy okazji można zadbać o poprawienie izolacji, docieplenie, a także zastosować bardziej nowoczesne rozwiązania, które pozwolą nie myśleć o kolejnych naprawach przez długie lata. Oczywiście duże znaczenie ma wybór odpowiedniej firmy posiadającej wiedzę, umiejętności, doświadczenie i sprzęt, dzięki którym dach będzie spełniał wszystkie wymagania jakości oraz bezpieczeństwa, a także oczekiwania dotyczące atrakcyjnego wyglądu. Jeśli szukacie Państwo fachowców, którzy mogą zająć się wzniesieniem lub modernizacją dachu budynku znajdującego się w Zielonej Górze lub innej miejscowości województwa lubuskiego, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Mają Państwo pytania?

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.