Regipsy – płyty karton-gips

Coraz częściej spotykane zastosowanie regipsów polega na tworzeniu przy ich pomocy podwieszanych sufitów. Można je wówczas podświetlić, a całość będzie wyglądała naprawdę ciekawie oraz oryginalnie. Jest to również dobry sposób na ukrycie instalacji wentylacyjnej czy klimatyzacyjnej. Jednak, żeby wszystko dobrze wyglądało i spełniało swoje funkcje, płyty muszą być prawidłowo dobrane, podobnie zresztą jak rodzaj konstrukcji, na której się je umieszcza. Niezbędne jest także użycie odpowiednich elementów montażowych i solidne przykręcenie regipsów do rusztu. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie szczeliny dylatacyjnych.

Oczywiście wykorzystanie płyt gipsow-kartonowych to również idealny sposób na sprawne postawienie ścianki działowej, ale pod warunkiem, że użyje się właściwych elementów. Trzeba też wiedzieć jak uniknąć podstawowych błędów podczas budowania ścianki. Montowanie regipsów nie wymaga żadnych specjalnych prac związanych z przygotowaniem ścian czy sufitu. Jest to też najszybszy sposób na uzyskanie gładkich powierzchni czy przedzielenie wybranego pomieszczenia, a nawet na wykończenie poddasza. Jednak wszystko to ma miejsce tylko wówczas, gdy posiada się profesjonalne umiejętności i odpowiednie doświadczenie. Dlatego mocowanie płyt gipsowo-kartonowych należy zlecić fachowcom. Nasza firma przyjmuje zlecenia na prace w obiektach znajdujących się na terenie Zielonej Góry i całego województwa lubuskiego.
W ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo między innymi montaż regipsów, czyli płyt gipsowo- kartonowych. Wielu osobom kojarzą się one zapewne ze stawianiem ścianek działowych, ale jest to też bardzo dobry sposób na wykończenie ścian czy sufitów. Regipsy, jak sama nazwa wskazuje, wykonywane są z gipsu, a następnie po obu stronach płyty umieszczany jest specjalny papier. Istnieją jednak różne rodzaj płyt gipsowo-kartonowych i ważne jest, aby dobierać je stosowanie do planowanego sposobu użycia. Oczywiście można pod tym względem w pełni zaufać naszej wiedzy. Regipsy, jako tak zwane suche tynki, mogą być stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych, użytkowych i biurowych. Stosowane są podczas wykańczania nowych wnętrz, ale również wówczas, gdy ktoś decyduje się na remont polegający przede wszystkim na wyrównaniu ścian. Główną zaletą tej metody jest uzyskanie bardzo zadowalających efektów i to w wyjątkowo szybki sposób. Po zamocowaniu płyt gipsowo-kartonowych można je bez problemu pomalować. Da się je również ocieplić, wytłumić, a poza tym łatwo zaplanować pozostawienie za nimi przestrzeni, która pozwoli na ukrycie różnego rodzaju instalacji.

Mają Państwo pytania?

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.