Marzenia o własnym mieszkaniu…

Stary dom, wielki wydatek!
Stary dom, wielki wydatek!
23 October 2020
Grudniowe prace ogrodowe - o co należy zadbać zimą?
Grudniowe prace ogrodowe – o co należy zadbać zimą?
10 December 2020
Show all

Marzenia o własnym mieszkaniu…

Mieszkania Zielona Góra

Mieszkania Zielona Góra

Marzenia w sumie piękna rzecz. Wszyscy powinni mieć marzenia i dążyć do ich spełniania. Tylko że czasami po prostu nie da się tego zrobić, tracimy wiarę kiedy wszystko mówi nam że po prostu nie da się czegoś zrobić. Dzisiaj ma ta wielu młodych ludzi, kryzys najczęściej łapie po studiach, kiedy świat ideałów naukowych, wyniesionych i przeczytanych wartości nagle pryska pod wpływem skrzeczącej rzeczywistości.

Kiedy pojawiają się trudności ze znalezieniem wymarzonej pracy, kiedy kończą się pieniądze od rodziców – zaczyna być po prostu trudno. A tu trzeba zakładać rodzinę, pasuje pomyśleć o własnym lokum. I to właśnie z tym lokum są największe problemy. Bo to okazuje się że trzeba mieć po prostu worek pieniędzy żeby dzisiaj pozwolić sobie na własne m.

Mieszkania na kredyt?

Wszystkie nowe, atrakcyjne mieszkania osiągają po prostu niebotyczne ceny. Nie stać normalnego, przeciętnego człowieka na zapłacenie tego wszystkiego. Pozostaje więc zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Kredytu który zobowiązuje kredytobiorcę do spłacania go niemal do końca życia. No ale co poradzić.

Co prawda Państwo oferuje swoim młodym obywatelom pomoc w postaci różnych programów, na przykład oferując spłatę połowy odsetek od kredytu na mieszkanie albo dom, ale nie ma się co czarować, że to marna pomoc. Gdyby oferowali spłatę przez osiem lat połowy rat, co miesiąc, to byłaby to zasadnicza pomoc. No a tak trzeba się samodzielnie bujać z tym wszystkim.

Mieszkania Zielona Góra

Mieszkania Zielona Góra

Jakie są ceny jeśli chodzi o mieszkania w Zielonej Górze?

Oczywiście to zależy o jakich mieszkaniach mówimy. Są nowe mieszkania, takie które wybudowane przed kilkudziesięciu laty, z tak zwanej wielkiej płyty są chyba najtańsze na całym rynku wtórnym. Tam metr kosztuje poniżej średniej krajowej i to właśnie takie mieszkania sprawiają, że ktoś patrząc na średnią za metr kwadratowy może sobie pomyśleć że mamy w Polsce tanie mieszkania.

Natomiast gdyby ktoś naprawdę chciał sobie zakupić porządne mieszkanie w nowym budownictwie, to trzeba słono zapłacić. I co najgorsze, żadne dotacje ze strony państwa nie obejmują tego co jest nowe.

Tak więc reasumując, nowoczesne i ładne mieszkania są przeznaczone wyłącznie dla tych, którzy zarabiają ogromne pieniądze i mogą wziąć kredyt, albo mają te pieniądze z jakiś źródeł na swoich kontach. Reszta może sobie tylko pomarzyć. No ale marzenia to w sumie wspaniała rzecz i zawsze można się im oddawać bez końca.

2 Comments

  1. Przemek says:

    Sam mieszkam w Zielonej Górze i idzie jeszcze znaleźć mieszkanie w cenie 4 tyś za metr! Co jak na aktualne realia jest bardzo dobrą ceną 🙂

  2. Philippe says:

    Zgadza się, Zielona Góra ciągle wypada bardzo dobrze na tle innych miast jeśli chodzi o cenę za metr mieszkania