Remont łazienki – co musisz wiedzieć?

W jaki sposób uprawiać bratki w doniczkach?
Dowiedz się jak skutecznie walczyć z mszycami w ogrodzie
9 February 2019
Rodzaje farb do ścian
Rodzaje farb do ścian
23 October 2020
Show all

Remont łazienki – co musisz wiedzieć?

Remont łazienki - co musisz wiedzieć

Remont łazienki - co musisz wiedzieć

Remonty nigdy nie są łatwe. Mnóstwo bogactwa załatwianego, ogromnej decyzji o stosowaniu i stosowaniu tak małych czasów (nikt nie może mieszać zbyt długo w pyle i kurzu, w dodatku z ograniczonymi możliwościami sanitarnymi). Remont łazienki do szczególnie trudnych zadań, funkcje wykonania nie kończą się tylko na odmalowaniu ścian, ale w grze obejmuje zastosowania kafli i armatury. Na co warto zwrócić uwagę wprowadzając remont tej części mieszkania?

Pieniądze grają rolę

Jedną z kluczowych rzeczy, o które powinieneś zadbać przed zmianami są niestety Twoje finanse. Warto pamiętać, że wszystkie części, armatura, kafle, farby, meble i materiały to ciągłe koszty. I one niestety, podczas samego remontu, rosną a nie maleją. Mawia się, że do początkowych szacunków należy się doliczyć około 30%. Należy uwzględnić według zestawienia przygotowanego na całość 10 tysięcy złotych, aby mieć, aby mieć w zanadrzu jeszcze niektóre 3 tysiące. I to raczej jest dostępne minimum.

Remont łazienki – ile trwa?

W tym przypadku również warto pamiętać, aby nie zakładać zbyt optymistycznej wersji. Wiadomości, że wszystko zależy od zakresu remontu, ale raczej nie potrwa na dwóch lub nawet trzech dniach. Dobrze jest odpowiednio nastawić się na większą ilość czasu, aby uniknąć frustracji i rozczarowań. Wygodna opcją może być dostępna nawet załatwienie sobie noclegu w innym miejscu (hotel, znajomi, rodzina), dostępne na kilka dni. Jeśli nie jesteś w stanie pomyśleć o tym, że jesteś poproszony o najbliższe sąsiedztwo (jakie oczywiście wcześniej musieliśmy poinformować o tym, że robimy remont i może być głośno) i korzystać z łazienki na kilka, cięzkich dni

Co musisz wiedzieć?

Użyj remontujesz łazienkę po raz pierwszy do lepiej dobrze przemyśl swoje działanie, po kolei. Pierwszym krokiem jest decyzja, czy wykonujesz samodzielnie czy też wolałbyś wynająć do tego specjalnej ekipę. Można zastosować na pierwszej opcji – możesz od razu przejść do rzeczy. W przypadku drugiej, no cóż, na remont używam trochę poczekasz. Dobre ekipy remontowe w danych są bardzo zapracowane i mają zaplanowane zlecenia na dłuższy czas. Zadzwoń w związku z tym i umów się na wstępną wycenę ich pracy. Najlepiej, aby przed samym remontem dokładnie ustalić zakres zakresów i dostępne, musisz zapłacić ekipie. Pomoże to nie tylko zaplanować wydatki, ale także uniknąć nieporozumień przy łączeniu płatności. Co dalej? Oczywiście musisz zrobić wstępny projekt łazienki, wybierz kafle, kolor ścian, lampy i armaturę.

Remont łazienki - co musisz wiedzieć

Remont łazienki – co musisz wiedzieć

Remont łazienki – ważne szczegóły

Zabierz się za pracę, którą warto wiedzieć w jakimś stanie jest łazienka nie tylko z zewnątrz, ale także w środku. Stare bloki w użyciu podlegają przebudowy całego systemu kanalizacyjnego – stare, pordzewiałe rury nadają się tylko do wymiany. Inaczej mogę zacząć niedługo przeciekać i zafundować Ci wiele stresów, a przede wszystkim wszystkie kolejne koszty. Ważne jest również, aby sprawdzić piony – być może również wypadałoby je wymienić.

Biel czy nie biel?

Wybrane armaturę warto zastanowić się czy nie zakupić wanny, umywalki oraz toalety z jednej serii. To gwarancja tego, że wszystko będzie do siebie pasowało, nie tylko stylem, ale przede wszystkim wszystkim kolorem! Wiesz jak dużo jest odcieni bieli? Czyści, uwzględniani Ci się, że armatura z różnych kolekcji ma taki sam kolor do na pewno zobaczysz między nimi różnicę, kiedy łazienka będzie już gotowa.

Ekipa remontowa – jak wybrać?

Przede wszystkim muszą być sprawdzeni i zaufani ludzie. Warto więc popytać znajomych, którzy są już po remoncie, czy mają kogoś do polecenia. Kolejnym kryterium są terminy. Zorientujmy się, kiedy ekipa może „wejść” z pracami do naszej łazienki. Czy czas trzeba mieć za 2 lata, czy warto aż tyle czekać? I najważniejsze – czy są oni w stanie obsługiwać, czego sobie życzymy? Nie wszyscy mają takie samo doświadczenie i możliwości. Należy zależy nam np. na wielkoformatowych kaflach do upewnienia się czy ekipa remontowa, które zatrudniamy już są z nimi do czynienia, czy umieją je kłaść i czy mają do tego sprzęt.

Remont łazienki może być szybki i sprawny, jednak warto wiedzieć na co zwrócić uwagę. Potem praca idzie dużo łatwiej. Dobrze jest się tym przygotowanym. Można użyć oszczędzić czas, pieniądze oraz własne własne nerwy.

1 Comment

  1. maxx says:

    Najważniejsze to dobra, sprawdzona ekipa 😉