Stary dom, wielki wydatek!

Rodzaje farb do ścian
Rodzaje farb do ścian
23 October 2020
Mieszkania Zielona Góra
Marzenia o własnym mieszkaniu…
23 October 2020
Show all

Stary dom, wielki wydatek!

Stary dom, wielki wydatek!

Stary dom, wielki wydatek!

Oglądając komedię z 1986 roku “Skarbonka”, ze znakomitą rolą młodego Toma Hanksa śmiejemy się z historii dwojga młodych ludzi, którzy po kupnie bardzo ładnego domu orientują się jednak, że ów lokum jest piękne tylko z zewnątrz, a z minuty na minutę okazuje się wielką ruiną nadająca się tylko do kapitalnego remontu.

Niestety w rzeczywistości takich przypadków nie musimy daleko szukać. Wystarczy tylko spojrzeć na miny nowych właścicieli starych okazjonalnie kupowanych domków. Niby taniej, niby gotowy, niby już do zamieszkania… Z czasem okazuje się, że wszystko co wydawało się być w dobrym stanie jest jedynie kolejnym wydatkiem na wymianę.

Czasami fatalny stan techniczny konstrukcji domu okazuje się tak zły, że modernizacja, powiększenie, czy przerabianie okien są zupełnie nie możliwe. Jeśli z początku wydawał się zakup strzałem w dziesiątkę, to w ciągu kilku dni może okazać się po prostu skaraniem boskim.

Stary dom, wielki wydatek!

Stary dom, wielki wydatek!

Ściany, które przewracają się kiedy właściciel się o nie opiera, wydawałyby się bardzo zabawnym gagiem filmowym, w rzeczywistości mogą spowodować psychiczną depresję nowych właścicieli. Niestety możemy doświadczyć tego w nowo kupionym, domu budowanym jeszcze przed wojną. Dodatkową atrakcją może być archeologiczne odkrywanie metod budownictwa przedwojennego.

Zerwanie podłogi może okazać się bardzo dziwnym przeżyciem, szczególnie kiedy pod cienkimi deskami odkrywamy stare zwykłe klepisko. Do tego jak wielką trzeba dysponować wyobraźnią jeśli chcemy modernizować istniejące już pomieszczenia lub znajdować miejsce dla pomieszczeń koniecznych, a nie istniejących jeszcze w budynku (np ubikacja, łazienka). Takie atrakcje dobre są tylko w scenariuszu filmowym, nie w naszej rzeczywistości.

Chcąc postawić na swoim, kupując bardzo stary dom sprawdźmy korzystając z porad fachowca, czy inwestycja nie staje się podwójna. Taki kapitalny remont może kosztować o wiele więcej, niż nowo budowany domek o podobnym metrażu.

1 Comment

  1. Kamila says:

    Dlatego warto zastanowić się nad domem od dewelopera!